Co znamená investování?

Když vydělám peníze, něco zbyde poté, co odečtu všechny výdaje, které potřebuji k životu. Místo toho, abych tyto zbývající peníze vložil pod polštář, je vracím zpět do ekonomického cyklu. Je tedy investováno a mělo by přinést návratnost nebo alespoň kompenzovat inflaci.

 

A. I bez zkušeností a znalostí toho, co to znamená investovat v ekonomickém cyklu, existuje možnost, že své peníze investujete do profesionálních služeb. Například od nezávislé společnosti spravující aktiva ( https://www.youtube.com/watch?v=ooNZrvTpIvU) . V (poradenských) diskusích pak porozumíte tomu, jak to funguje – co to znamená investovat a investovat peníze.

E. Pouze když toto základní porozumění existuje, můžete se lépe rozhodovat o tom, co pro vás osobně má smysl. Protože co se stane s vašimi penězi, kam je chcete dát a jak je chcete investovat (podle vašich hodnot, vašich etických zásad, vašeho časového horizontu, zisku a intenzity fluktuace), stále se rozhodujete. Přesně

 

Podrobné otázky pak řešíme jako profesionálové.

Toto jsou následující rozhodnutí:

  • Jaké cenné papíry nakupujeme?
  • Jdu do dluhopisů, dluhopisů nebo dluhopisů s pevným výnosem více?
  • Nakupuji akcie ve formě ETF, a pokud ano, jaké?
  • Mohu si být jistý, že systém vyhovuje mým etickým zásadám?

My, jako profesionální institut cenných papírů podle § 15 WpIG, garantujeme požadavky klientů s ohledem na etiku, kritéria udržitelnosti, časový horizont a také máme odpovídající státní souhlasy k implementaci nezávisle, aniž byste se museli starat o detaily .

Protože máme tento státní souhlas, Každý Abyste mohli nakupovat cenné papíry bez obvyklých dodatečných nákladů, pokud byste to udělali sami.

 

V našich konzultacích vás podporujeme při rozhodování o tom, jak chcete investovat své peníze. Máte možnost vybrat si 4 různá depa, z nichž se každé liší intenzitou fluktuace, vaším časovým horizontem a možným výnosem. I zde společně s vámi zjistíme, jaké depo nebo skladová směs se pro váš život nejlépe hodí.

Co je to depo?

Depo je místo, kde jsou vaše investované peníze.

V tomto vkladu je seznam, který ukazuje, kolik peněz jste kam investovali. Tyto individuální investice se nazývají cenné papíry.

To může být:

  • Akcie (podíly ve společnosti) a dluhopisy (směnky)

Akciové fondy Dluhopisové fondy

Akciové ETF Dluhopisové ETF

Státní dluhopisy

Podnikové dluhopisy atd.

 

Ve společnosti CATUS AG si nyní můžete vybrat mezi 4 varianty depa rozhodni se. Protože na tom záleží, když potřebujete peníze, které jste investovali znovu. To znamená, kolik času máte na to, abyste své peníze udrželi v ekonomickém cyklu, tj. Investovali.

Čím déle dáváte systému (např. 10 let), tím vyšší bude výnos. Pokud máte delší časový horizont (čas, kdy své peníze aktivně nepotřebujete), můžete investovat do volatilnějších cenných papírů.

 

Pokud víte, že během této doby aktivně nepotřebujete své peníze ani jejich část, můžete se spolehnout, že až to půjde dolů, budete mít čas počkat, až to zase půjde nahoru.

Fluktuující rostliny mají vyšší příjmový potenciál. To znamená, že při dodržení časového horizontu dosáhnete většího zisku než u investic s nízkou fluktuací (výnos = zisk = návratnost).

Proto je tak důležité nejprve zjistit, kdy budete peníze, které investujete, znovu potřebovat. Můžete také rozdělit své peníze a říci „Tuto část potřebuji za 4 roky, tuto část za 8 let a tuto část za 20 nebo 30 let. Nebojte se, to teď může znít hodně, společně a v klidu s vámi na konzultaci zjistíme vaše potřeby.

 

Kolísání, časový horizont a návratnost

Když s námi objasníte tyto otázky (a všechny ostatní otázky, které na vás právě přišly), pak se rozhodnete, jak chcete investovat své peníze

-a my se postaráme o detaily.